Švedská tepelná čerpadla IVT - Autorizovaný partner IVT pro montáž, prodej a servis

Je IVT AIR X levné nebo drahé tepelné čerpadlo?

NENÍ DŮLEŽITÉ KOLIK ZA NĚCO ZAPLATÍŠ DNES, ALE KOLIK TĚ TO BUDE STÁT ZÍTRA

Cena AIR X

Přestože má tepelné čerpadlo opravdu malou spotřebu elektřiny, tak po několika letech provozu přesáhnou platby za elektřinu výrazně jeho pořizovací cenu. Kromě elektřiny budete u některých tepelných čerpadel platit i za revize chladicího okruhu a povinné servisní prohlídky, což může v součtu představovat dalších několik desítek tisíc korun. Provozní náklady by tedy měly být pro zákazníky mnohem důležitější než jen samotná pořizovací cena čerpadla. Stejně jako jinde i zde platí, že ušetřené peníze na začátku za levné řešení, se vám rychle vrátí jako bumerang drahým provozem v následujících letech.
Švédské tepelné čerpadlo vzduch/voda IVT AIR X je jedním z nejprodávanějších čerpadel na českém trhu. A důvodem pro takový zájem zákazníků jsou právě nízké celkové náklady na jeho provoz. Vysoká energetická účinnost až 203 % zaručuje nižší platby za elektřinu než u konkurenčních čerpadel, nejsou potřebné žádné revize chladivového okruhu a pětiletá záruka není podmíněna placenými servisními prohlídkami. Poprvé při pořízení čerpadla zaplatíte o něco málo více  než za konkurenční tepelná čerpadla, ale pak už každý rok budete platit jenom méně. Před pořízením tepelného čerpadla si v každém případě porovnejte nejen ceny v nabídkách, ale hlavně i následné provozní náklady tepelných čerpadel.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace